تحقیقات برای تشخیص میزان مقاومت کفش چرم بوت و کفش چرم تابستانی در برابر آب آغاز شد

این مطالعه مستلزم تقسیم اثرات زیست محیطی بین خروجی های متعدد تولید شده در هر مرحله از SC در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، سازنده کفش چرم تابستانی سه نوع مختلف کفش (به عنوان مثال کلاسیک، معمولی، نمونه های اولیه)، تولید کننده تنها دو نوع زیره (یعنی چرم، چرم+لاستیک)، تولید کننده کفی دو خروجی اصلی (به عنوان مثال کفی، زیرپایی) تولید می کند.

از آنجایی که فقط داده های انبوه برای هر شریک در دسترس بود (مثلاً مصرف سالانه انرژی، آب، مواد، مواد شیمیایی)، امکان اعمال رویکرد تقسیم بندی با تقسیم فرآیندهای واحد به کفش چرم زنانه رسمی و جمع آوری داده های اولیه مربوط به این فرآیندهای فرعی با توجه به رویکردهای توسعه سیستم، توسعه سیستم محصول از طریق بزرگ کردن (یعنی شامل فرآیندها و عملکردهای اضافی) یا جایگزینی (یعنی جداسازی تأثیر تنها یک تابع با تفریق تأثیر مربوط به سایر عملکردها) ممکن نبود.

(مورتی و همکاران 2020). از آنجایی که هدف انتخاب شده مطالعه و واحد عملکردی مستلزم در نظر گرفتن تنها محصولات خاص و نه همه خروجی های تولید شده در هر مرحله SC است، بزرگ شدن مناسب نبود. جایگزینی امکان‌پذیر نبود زیرا جایگزین‌های مناسب برای خروجی‌های “سایر” در هر مرحله SC برای تعیین کمیت تأثیرات قابل تفریق در دسترس نیست.

بنابراین، تخصیص کفش چرم بوت اعمال شده است. به طور خاص، اثرات زیست محیطی هر شریک بر اساس مقدار هر خروجی اولیه و ثانویه تولید شده توزیع شده است، در حالی که هیچ تاثیری به محصولات جانبی اختصاص داده نشده است.

جنبه مرتبط دیگری که باید در نظر گرفته شود مربوط به این واقعیت است که همه محصولات نیمه تمام (مانند چرم دباغی شده، زیره کفش چرم اسپرت مردانه) تولید شده توسط شرکت های درگیر در مطالعه در SC مورد نظر استفاده نمی شوند. به عنوان مثال، دباغی ها چرم دباغی شده را برای سایر بخش ها مانند صنعت خودرو یا مبلمان نیز تولید می کنند.

به همین دلیل، تأثیرات مربوط به هر جریان مواد با در نظر گرفتن کمیت تولید شده توسط تامین کننده شرکت و مقدار مورد نیاز کاربر شرکت، به طور مناسب مقیاس بندی شده است. شکل 2 زیر نمونه ای از روش تخصیص اعمال شده را گزارش می کند.

 • منابع:
  1. Environmental effects on leather shoes
 • تبلیغات:
  1. براق کردن کاشی آشپزخانه با استفاده از روغن موتور
  2. خرید مستقیم براق کننده قلع
  3. مرجع پخش پمپ آبیاری باغ
  4. مرکز پخش نرمه گندله سنگ آهن

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.