سیاهدانه و اثرات مفید احتمالی بر آسیب تجربی

سیاهدانه برای اثرات مفید احتمالی بر آسیب تجربی ریه در طرز تهیه مربای هویج غلیظ پس از آسپیراسیون ریوی مورد بررسی قرار گرفته است (Kanter, 2009) (جدول 7) و دریافت که درمان N. sativa پاسخ‌های التهابی ریوی را مهار می‌کند. درمان سیاهدانه منجر به کاهش قابل توجهی در فعالیت iNOS و افزایش پروتئین سورفکتانت D در بافت ریه مدل‌های مختلف آسپیراسیون ریوی شد.

نتیجه‌گیری می‌شود که درمان N. sativa ممکن است در قیمت مبل راحتی ارزان که مستلزم استفاده بالینی بالقوه است، مفید باشد. اثر بهبودی روغن N. sativa در موش های صحرایی با آسیب ریه ناشی از هیپراکسی نیز گزارش شده است (Tayman et al., 2012).

اثر پیشگیرانه عصاره N. sativa (15 میلی لیتر بر کیلوگرم از 0.1 گرم درصد عصاره جوشانده شده به مدت 3 ماه) در بزرگسالان مبتلا به آسم بررسی شده است. تمام علائم آسم، فراوانی علائم، خس‌خس سینه و تست‌های عملکرد ریوی (مقادیر PFT) در نتیجه درمان N. sativa به طور قابل‌توجهی بهبود یافتند، که به طور کلی نشان‌دهنده اثر پیشگیرانه بر بیماری آسم است (Boskabady et al., 2007).

TQ به شدت و به طور وابسته به دوز طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را مهار می کند – واسطه های ظاهراً مهم در آسم و فرآیندهای التهابی، در سلول های خونی انسان (منصور و تورنهمره، 2004).
در طی سه دهه گذشته، چندین مطالعه آزمایشگاهی و in vivo حیوانی خواص دارویی N. sativa از جمله خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد تکثیر، پیشاپوپتوز، ضد التهابی و ضد صرع و اثر مفید آن در شرایط را مشخص کرده اند.

آتروژنز، اختلال عملکرد اندوتلیال، دیسومئوستاز گلوکز، و متابولیسم لیپید مختل شده است. سیاهدانه و ترکیبات آن دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد دیابتی، ضد التهابی و ضد توموری و همچنین اثرات درمانی بر سندرم متابولیک و اختلالات گوارشی، عصبی، قلبی عروقی و تنفسی در آزمایشات بالینی هستند (غلام نژاد و همکاران، 2016).

مطالعات تجربی و بالینی اثرات تعرفه گذاری خدمات پرستاری شامل چه کسانی میشود؟ عصاره دانه، روغن و TQ N. sativa را بر اختلالات مختلف نشان داده است. با این حال، آزمایشات بالینی استاندارد برای مکمل N. sativa برای ترویج آن به عنوان یک درمان کمکی مورد نیاز است.

 • منابع:
  1. Nigella and possible beneficial effects on experimental injury
 • تبلیغات:
  1. عملیات حرارتی ملایم بی خطر است ممکن است
  2. علاوه بر این، حاوی هیچ گونه گلوتن نیست
  3. از یک تیر پشمی پهن به ماشین بافندگی وارد می‌شود
  4. فواید انواع چای بر چگونگی عملکرد بدن در طول روز!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.