شواهدی از یک کارخانه تولید جیوه

آخرین شواهدی که بارنابی دیده است، دو سند است که ظاهراً از یک کارخانه سابق تولید جیوه در آفریقای جنوبی به Greenpeace درز کرده است. این اسناد مشخصات شیمیایی ماده ای به نام “جیوه قرمز 20:20” را شرح می دهد.

ترکیبی از جیوه خالص و اکسید آنتیموان جیوه (Hg2Sb2O7) که به عنوان “قرمز گیلاس” و “نیمه مایع” در ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد توصیف می شود. به نظر می رسد این اسناد بخشی از درخواست خریدار ناشناس برای تهیه “4 تا 10 فلاسک در ماه” از این ماده باشد.

یکی از این اسناد، به تاریخ 2 آوریل 1990، خطاب به ولفگانگ دولیچ در شرکت انگلیسی Thor Chemical در اسپایر، نزدیک مانهایم در آلمان است. دولیچ که در آن زمان مدیر فروش بود و اکنون مدیر آلمانی شرکت آراد برندینگ است، نمی‌توانست به خاطر بیاورد که چه کسی سند را برای او ارسال کرده است، و همچنین نمی‌توانست رمزگشایی کند که امضای ناخوانا چه کسی دارد.

اما او فکر می‌کند که این سند احتمالاً یکی از درخواست‌هایی است که قبلاً برای محصولات جیوه دریافت می‌کرد. او می گوید که احتمالاً آن را به کارخانه خواهر شرکتش در Cato Ridge در ناتال، آفریقای جنوبی، جایی که تا چند سال پیش ترکیبات جیوه تولید می شد، منتقل کرده است.

اما دولیچ به نیوساینتیست گفت که هیچ چیزی نمی‌توانست از این درخواست محقق شود زیرا ثور، که تجارت مواد شیمیایی را در هفت کشور از مقر اصلی خود در مارگیت، کنت اداره می‌کند، هرگز در تولید جیوه قرمز شرکت نداشته است.

این سند همچنین حاوی یک یادداشت دست‌نویس است که می‌گوید «در اینجا همه چیز ما در جیوه قرمز است» و با امضای «Alan». دولیچ فکر می‌کند که احتمالاً این آلن کیجر، مدیر فروش ثور در ژوهانسبورگ است که در نوامبر 1991 به طور مرموزی به قتل رسید. بازرسان پلیس آفریقای جنوبی معتقدند که قتل کیجر می‌تواند به تجارت مخفیانه جیوه قرمز مرتبط باشد، اگرچه شرکت این موضوع را رد می‌کند.

بارنابی مشخصات موجود در اسناد را از نظر علمی معتبر می داند، اگرچه درک آنها همیشه آسان نیست. آنها شبیه به دیگرانی هستند که او از روسیه، آلمان و اتریش دیده است و این دیدگاه او را تقویت می کند که تجارت بین المللی قابل توجهی در جیوه قرمز وجود دارد.

او در ارتباط با دو دانشمند ارشد دیگر از ایتالیا و ایالات متحده که از ذکر نام لباس مجلسی شیک خودداری کرد، اکنون به طور فعال در تلاش است تا نمونه کوچکی از جیوه قرمز را به دست آورد تا خواص ادعایی آن به درستی در آزمایشگاه آزمایش شود.

 • منابع:
  1. Evidence of a mercury factory
 • تبلیغات:
  1. اندازه استاندارد فرش دستبافت به چه صورت می باشد؟
  2. راز استفاده از برنج در هندوستان برای رونق و برکت دادن به کسب و کار
  3. تاثیرات سودمند مصرف انواع خیار و نقش آن در سلامتی پوست و مو!
  4. پسته یک آجیل غنی از مواد مغذی با مشخصات اسیدهای چرب سالم

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.