گاوآهن همدان سرعت رشد برنج را افزایش می دهد

آماده سازی زمین اولین قدم هر کشاورزی تجاری است که با استفاده از گاوآهن همدان امکان پذیر است. این شامل تمیز کردن زمین، برداشتن سنگ‌های بزرگ، سوزاندن کلش‌های محصولات قبلی، تسطیح، احیاء، ساختن برآمدگی‌ها، شیارها، تخته‌کردن و بسیاری موارد دیگر است.

این مرحله کار فشرده و پرهزینه است. برای این کار از ابزارهای مختلف آماده سازی زمین استفاده می کنیم. در روش‌های سنتی کشاورزی ، افراد از قدرت عضلانی استفاده می‌کنند و انجام کار کمتر به زمان بیشتری نیاز دارد. اما به ویژه پس از انقلاب سبز ، استفاده از ابزارهای مختلف کشاورزی به اوج خود رسید.

در حال حاضر مهندسان بسیاری از ابزارهای آماده سازی زمین را ساخته اند که استفاده آسان، قابل حمل است و باعث افزایش تولید مزرعه می شود. بیایید نگاهی به برخی از آنها بیندازیم.

پرکاربردترین و مهمترین ابزار آماده سازی زمین است. برای شخم زدن زمین، پودر کردن خاک، حذف علف های هرز و واژگونی خاک سطحی استفاده می شود. با یک تراکتور متصل است و در سراسر زمین می چرخد.

گاو آهن

برای خاک ورزی ثانویه از کولتیواتور استفاده می شود و مانند هارو خاک را مختل نمی کند.

این ابزار شامل یک دیسک بزرگ در یک ردیف و همچنین در دو ردیف (Double Disc Harrower) است. از آن برای شخم زدن زمین، پودر شدن خاک، برای بریدن علف های هرز ناخواسته و همچنین برای نشاستن گیاه برنج استفاده می شود. به طور کلی قطر دیسک 60 سانتی متر است.

روتاواتور حاوی تیغه ای است که زمین را می چرخاند و شخم می زند. این ابزار برای خاکورزی ثانویه استفاده می شود. روتاواتور ابزاری مقرون به صرفه برای جایگزینی کولتیواتور، هارو دیسکی و تراز کننده است.

یکی از پرکاربردترین ابزارها در کشاورزی است. در مزارعی که قرار است بذرها به روش پخش کاشته شوند استفاده می شود.
از آن برای شکستن کلوخه ها، کاهش حفره های هوا، فشار دادن سنگ های کوچک استفاده می شود. بستر بذر را صاف می کند. گاهی اوقات برای بهبود تماس خاک با بذر در روش های کاشت مانند پخش استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.